piątek, 28 stycznia 2022

 
Nigdy nie
 
 
Zgodnie z informacją, jaką otrzymała Koalicja Nowosądecka od Pani dyrektor Agnieszki Wachowskiej z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w 2018 roku mają ruszyć prace budowlane związane z budową nowego mostu w Kurowie, który docelowo ma zastąpić obecny most. Na tym niestety koniec dobrych wiadomości w tym zakresie.


Odpowiedz GDKiA w sprawie mostu w Kurowie

Odpowiedz GDKiA w sprawie mostu w Kurowie / arch


Jak informuje Pani dyrektor Wachowska, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad posiada już prawomocną decyzję środowiskową na budowę mostu oraz przebudowy około 2 km obecnej drogi. Przebudowa zacznie się od parkingu w miejscowości Tęgoborze (55,5 km drogi krajowej nr 75) a zakończy się w okolicy skrzyżowania w miejscowości Kurów na 57,5 km drogi krajowej nr 75.

Niestety, zarówno most jak i przebudowywana droga będzie posiadała tylko po jednym pasie w każdym kierunku. Jednak, jak informuje Pani dyrektor lokalizacja oraz konstrukcja mostu umożliwi w przyszłości dobudowę drugiej jezdni. 

Zgodnie z planem przetarg na budowę mostu zostanie ogłoszony za rok, tj. w 2018 roku. 

Niebawem przedstawimy kolejne informacje na temat budowy tego mostu, w tym mapkę z przebiegiem nowej drogi oraz więcej szczegółów technicznych.

 

Autor: jzelasko