piątek, 28 stycznia 2022

 
Nigdy nie
 
 
Wczoraj (26 sierpnia 2015r.) opublikowaliśmy informacje na temat wpisania dwóch sądeckich inwestycji do programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Chodzi o Sądeczankę oraz obwodnicę Nowego Sącza i Chełmca. Czytając komentarze w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, iż większość przeoczyła jedną zmianę w stosunku do Kontraktu Terytorialnego. W ogłoszonym programie znalazła się cała Sądeczanka (49,4km) a nie jak było zapisane w Kontrakcie Terytorialnym tylko odcinek z Nowego Sącza do Łososiny Dolnej. W programie określono koszty inwestycji oraz źródła ich finansowania.


Mapa programu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023

Mapa programu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023 / mir.gov.pl


Dziś te informacje potwierdził marszałek Marek Sowa podczas briefingu prasowego.

- Wszystkie inwestycje drogowe zapisane w Kontrakcie terytorialnym dla Województwa Małopolskiego zostały uwzględnione w PBDKiA do 2023 roku. Dla nas najważniejsza informacja to ta, że został poszerzony zakres prac na drodze krajowej nr 75 z Brzeska do Nowego Sącza – do programu został wpisany cały przebieg tej drogi a nie tylko pierwszy odcinek Łososina – Nowy Sącz.Drugie zadanie, które zostało wprowadzone do programu, to obwodnica Skawiny – poinformował marszałek.

Niedawno także informowano, iż początkiem roku powstanie nowy węzeł komunikacyjny w Poroninie, który ma być oddany do użytku już za dwa lata. Rząd przeznaczył na tą inwestycję kwotę 47 mln zł.

Budowa obwodnicy Nowego Sącza i Chełmca (przedłużenie północnej obwodnicy Nowego Sącza do Biczyc Dolnych) o długości 1,6 km ma kosztować około 35 mln zł. Niedawno władze Chełmca przejęły część prac projektowych na własne barki aby maksymalnie przyspieszyć budowę tej obwodnicy. Obecnie obserwujemy wielkie zaangażowanie wójta Stawiarskiego aby ta droga powstała jak najszybciej. Do końca roku ma powstać jeszcze obwodnica zachodnia Nowego Sącza, która uzupełni układ obwodnic.

 

Autor: jzelasko