piątek, 28 stycznia 2022

 
Nigdy nie
 
 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie podjęła decyzję o budowie nowego mostu w Kurowie. Przeprawą o długości ok 1700 m. będzie wytyczona droga z jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż jezdni zbudowany będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Przetarg na prace, które zmienią wizualizację w rzeczywistość, ma się odbyć w 2018 r.


Mapka z trasą nowego mostu w Kurowie wraz z przebudowywaną drogą

Mapka z trasą nowego mostu w Kurowie wraz z przebudowywaną drogą / arch


- Cieszę się, że otaczające nas gminy współdziałają. Widać efekty tej współpracy. Brawa dla Chełmca, Łososiny Dolnej i dla GDDKiA – mówi Ludomir Handzel, lider stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka, które zaangażowało się w inicjatywę pilotowania postępów związanych z przygotowaniem inwestycji.

Radości nie kryje także Jacek Żelasko:

 - Pocieszające jest, iż w końcu za rok rozpocznie się budowa nowego mostu. Niestety, nie będzie to most z dwoma pasami w każdym kierunku. Bezpieczeństwo z pewnością się jednak poprawi. Obecny most nie posiada chodnika umożliwiającego bezpieczne poruszanie się pieszych. W nowej wersji będziemy mieli do dyspozycji zarówno chodnik, jak i ścieżkę rowerową.

Rzecznik GDDKiA Iwona Mikrut – Purchla informuje, że w przyszłości zostanie wybudowana dodatkowa jezdnia.

- GDDKiA opracowuje projekt budowlany za kwotę 582 tys. zł. Budowa pochłonie ponad 100 mln zł - mówi rzeczniczka.

Budowa mostu będzie prowadzona w terenie bogatym w unikalne gatunki fauny i flory. W okolicy są siedliska chronionych zwierząt, m.in.: wydry, bobra europejskiego, ryjówki. Żyje tu także 95 gatunków podlegających ochronie ptaków.

Autor: Agnieszka Małecka

Źródło: http://www.dts24.pl/kurow-most/