piątek, 28 stycznia 2022

 
Nigdy nie
 
 
Na ekspresową drogę łącząca Sądecczyznę z autostradą A4 czekają giganci lokalnej przedsiębiorczości. Komunikacyjne wykluczenie im także psuje biznes.


Zjazd z Autostrady A4 w Brzesku

Zjazd z Autostrady A4 w Brzesku / sadeczanin.info


Każda forma „ataku” w tej sprawie jest zasadna i dlatego trzeba skonsolidować działanie na rzecz budowy „ sądeczanki”, podkreśla menadżer firmy Wiśniowski Wiesław Pióro. To, że droga jest potrzebna, to oczywiste, zarówno z punktu widzenia gospodarki , jak również z punktu widzenia firm produkcyjnych. I tych żyjących z usług turystycznych.

- Jeżeli droga, do Nowego Sącza dopuszcza przejazd ciężarówek o nacisku osi do dziesięciu ton, to sadeckie przedsiębiorstwa są po prostu dyskryminowane w stosunku do innych firm. Bo to oznacza, że wolno nam przewozić mniejszą niż w innych w innych regionach mase towarową - mówi Wiesław Pióro.

- Poza tym musimy zużyć więcej czasu na przejazd i spalić więcej paliwa. Jak podkreśla Pióro komunikacyjne wykluczenie Sądecczyzny nie pozwala przedsiębiorcom, szczególnie tym z branży transportowej, korzystać z potencjału jaki daje region przygraniczny.

Autor: a.michalik

Źródło: https://sadeczanin.info/gospodarka/dlaczego-brak-sadeczanki-dyskryminuje-wisniowskiego