piątek, 28 stycznia 2022

 
Nigdy nie
 
 
To, jak ma wyglądać nowy most w Kurowie, można było zobaczyć na zdjęciach bliźniaczego mostu z Kwidzyna, prezentowanych na Facebooku przez Koalicję Nowosądecką. Teraz Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad ma już wizualizację naszej przeprawy.


Wizualizacja mostu w Kurowie - widok z mostu

Wizualizacja mostu w Kurowie - widok z mostu / GDDKiA


- Most w Kurowie będzie wyglądał inaczej niż ten w Kwidzynie, choć zostanie wybudowany przy zastosowaniu tej samej technologii - tłumaczy Iwona Mikrut, rzecznik prasowy małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wedle zapewnień rzeczniczki, projekt mostu ma być gotowy do końca tego roku, wraz z pozwoleniem na budowę uzyskanym od wojewody.

- W 2018 roku zostanie ogłoszony przetarg, a potem zaraz ruszymy z inwestycją, połączoną przebudową dwóch kilometrów drogi nr 75, na odcinku od parkingu w Tęgoborzy, do skrzyżowania w Kurowie. Zostaną też przebudowane sieci teletechniczne .Most ma liczyć 600 metrów długości, a więc będzie o jedna trzecią dłuższy od starego, który mierzy 407 metrów - mówi Iwona Mikrut.

- Stary most, wybudowany w czasie drugiej wojny światowej, w 1943 roku, jest już bardzo wysłużony i nie spełnia obowiązujących obecnie parametrów. Jest przede wszystkim za wąski, bo każda z jezdni ma tylko 3 metry szerokości. Teraz przeprawa będzie dłuższa, szersza i bezpieczniejsza. Sam ciąg pieszo-rowerowy będzie miał 3,5 metra szerokości, a jezdnie zajmą 7 metrów.  

Wiadomo już, że koszt inwestycji przekroczy 100 mln złotych.

 

Autor: ami

Źródło: http://sadeczanin.info/gospodarka/co-z-tym-mostem-w-kurowie-jak-w-koncu-ma-wygladac